Amigosi przed starem nowego sezonu .

• autor: adminamigo, 2014-08-18 10:14

W rozwinięciu przedstawiamy aktualną kadrę naszego zespołu , krótki opis sparingów  jak i informację dotyczącą zmiany trenera .

Wyniki sparingów :

Gra wewnętrzna - 5:3 dla młodszych

Amigo vs Sporting Leźno  0:2

Amigo vs Salos Gdańsk 3:0

Amigo vs Ex Siedlce 2:4

Nie licząc gry wewnętrznej nasz zespół rozegrał 3 sparingi w których zaprezentował się przeciętnie . W spotkaniu z Leźnem Amigosi praktycznie nie istnieli .Z Salosem to na tle tego zespołu nasz zespół pokazał dojrzałą piłkę aczkolwiek przy lepiej nastawionych celownikach Salosu wynik zapewne byłby zupełnie inny . Z zespołem EX Siedlce to mimo iż na tym spotkaniu nie było kilku kluczowych zawodników nasz zespół został zdeklasowany przez rywala . Praktycznie słabo zagrał cały zespół . Rywalom zaaplikowaliśmy 5 bramek tracąc 6 . Obecność kluczowych zawodników na treningach czy też na sparingach zostawiamy bez większego komentarza . Mamy taką nadzieję iż na lidze będzie to już wyglądało zupełnie inaczej .

Kadra  zespołu :

W szeregach Amigosów doszło do sporej rewolucji kadrowej . Mimo iż nasz zespół wykonał ciężką pracę na wiosnę i zrobił coś co się jeszcze na jesieni wydawało nie możliwe i uzyskał historyczny awans do serii "A" kilku dobrych doświadczonych zawodników opuściło nasz zespół . W zamian Trener Arkadiusz Rychert zaufał własnej młodzieży i do zespołu seniorów zostało przyjęte aż 5 młodych zawodników w wieku 16-17 lat . Tak więc młodzież dostała obdarzona zaufaniem i szansą na rozwój w szkoleniu z seniorami .Do zespołu dołączyło jeszcze dwóch zawodników z Sulmina i Gryfa Goręczyno .

Z zespołu ubyli  :

Patryk Więckiewicz , Krzysztof Baranowski , Patryk Kostuch ,  - nie wznowili treningów

Rafał Witek , Bartek Choszcz - sprawy rodzinne

Sebastian Żołnowski - wypożyczenie do Jaguar Gdańsk IV liga

Kamil Formela - ???

Dawid Jeżewski - wyjazd za granicę

Do  zespołu przybyli :

Damian Jurczak , Kamil Połom , Kamil Skierka Jr. , Szymon Grot , Robert Sobisz , - z grupy juniorskiej Amigo Przyjaźń .

Przemysław Richert - wypożyczenie z KS Sulmin (A- klasa )

Krzysztof Zielke - Gryf Goręczyno ( B-klasa )

Cel :

Celem dla naszego zespołu jest to próba utrzymania się w klasie rozgrywkowej "A" . Miejsce w tabeli w granicach 8-10 .Aby tak się jednak stało potrzebne będzie zebranie około 30-38 pkt . Liczymy na to że uda nam się to osiągnąć. Na pewno nasz zespół będzie musiał zapłacić spore "frycowe" na początku ligi ale miejmy nadzieję że uda im się szybko ochłonąć i zaczną zbierać doświadczenie i gromadzić pkt .

Ostatnia zmiana chyba najważniejsza dla naszego zespołu to sprawa trenera .

Jak już niektórzy wiedzą na ławce trenerskiej dojdzie do małej roszady . Za trenera Arkadiusza Rychert który będzie w dniu 27 sierpnia miał przeprowadzany zabieg operacyjny zasiądzie doświadczony trener Jasiu Górski .  Niestety jest to sytuacja na którą nie mamy żadnego wpływu i kiedy można liczyć na powrót trenera Arkadiusza do prowadzenia zespołu tego nie wiemy . W najgorszej sytuacji może być tak że trener nie wróci już na tą rundę a jak będzie wszystko przebiegało prawidłowo to jest spora szansa na szybki powrót  . Trenera Arkadiusza zobaczymy jeszcze tylko 3 razy w tym tygodniu .Na dwóch treningach i na pierwszej kolejce ligowej . Tak więc nasz zespół przechodzi prawdziwą rewolucję kadrową i zapewne na początku będzie ciężko z tym wszystkim się oswoić . Trenerowi Jasiowi Górskiemu życzymy udanej przygody w prowadzeniu naszych seniorów a trenerowi Arkadiuszowi Rychert życzymy udanej operacji , wytrwałości   i szybkiego powrotu do zdrowia .