statystyki szczegółowe

Aktualności

AMIGOSI awansowali !!!

• autor: adminamigo, 2014-06-16 07:31

W dniu wczorajszym nasz zespół seniorów pod przodownictwem Trenera Arkadiusza Rychert rozegrał historyczne spotkanie .Wygrywając z lokalnym rywalem Amator II Kiełpino 4:2 (3:1) zapewnił sobie nieoczekiwanie awans do wyższej grupy rozgrywkowej serii "A" .

Od kilku dni w naszym zespole widoczna była duża nerwowość .Wiedzieliśmy o co gramy z Amatorem i chcieliśmy jak najszybciej mieć to za sobą . Czas się dłużył , nerwowość była ogromna ale nasz Trener umiejętnie i z dużym spokojem zdejmował ogromną presję z naszych zawodników biorąc duża dawkę ciężkich emocji na swoje barki . Pozytywną energię i wiarę jaką dał nam Trener pozwoliło na to iż to właśnie nasze zespół po bardzo ciężkim i emocjującym spotkaniu wyszedł zwycięsko z tej potyczki .

Zanim jednak tak się stało a była to bardzo długa droga przypomnimy jak to wszystko wyglądało .

Po rundzie jesiennej nasz zespół zajmował  4 bardzo wysokie miejsce w tabeli ze stratą do lidera 9 pkt , do wicelidera 5 pkt i do trzeciego zespołu 2 pkt . Na wiosnę udało nam się wygrać 2 pierwsze spotkania i przed meczem z Skorzewem zajmowaliśmy już 3 miejsce . Niestety porażka z liderem spowodowała to że spadliśmy na 5 miejsce i do lidera traciliśmy 12 pkt do wicelidera 8 pkt . Można by pomyśleć że już było dla naszego zespołu po awansie chociaż ogólnie na niego nie liczyliśmy .Cel nałożony przez trenera po rundzie jesiennej był bardzo prosty .Mieliśmy utrzymać 4 miejsce a jak się potoczą sytuacje w lidze umożliwiające włączenie się o grę o awans to skorzystamy z niej  i jak już wiemy wykorzystaliśmy to w 100% .

Mimo bardzo dużych strat punktowych rundę wiosenne przechodzimy jak burza . Na 10 kolejek Amigosi wygrali 9 przegrywając tylko z liderem .Bilans pkt wynosi 27 pkt i właśnie te pkt zadecydowały o naszym awansie .

Przechodząc do samego spotkania to wczoraj byliśmy światkami wspaniałego widowiska którego nawet zespoły 5 ligowe by się nie powstydziły . Do tego można dodać że pojedynki dwóch zawodników Sebastiana Żołnowskiego vs Eryk Wróbel były wisienką na torcie !!!  Spotkały się dwa zespoły które grały najlepszą piłkę ofensywną w całej lidze .Chcieliśmy widowiska i takie widowisko oba zespoły pokazały .

Pierwszą połowę nasz zespół tak jak i Amator grały bardzo wysokim presingiem , szybką kombinacyjną piłkę stwarzając sobie dużo sytuacji bramkowych . Zanim jednak jeszcze kibice się rozsiedli na trybunach przeprowadziliśmy 2 super akcje ale żadnej nie wykończyliśmy .Za to Amator już w 3 minucie wykonywał słuszny rzut karny . To co zrobił nasz bramkarz Marcin Papis było niesamowite . W jaki sposób obronił piekielnie mocno uderzoną piłkę zmierzającą w boczną stronę bramki to wie tylko on sam !!!!!!! coś niesamowitego .To był impuls do jeszcze większej walki i już w 8 minucie prowadzimy 1:0 . Amator chciał szybko odpowiedzieć ale nasza obrona spisywała się już bez zarzutu . Za to my marnujemy kolejne setki aż do 28 minuty gdzie strzelamy na 2:0 . Po następnych 5 minutach podwyższamy na 3:0 i zapanowała euforia na trybunach . Gdy wydawało się że takim wynikiem zakończy się ta pierwsza cześć Amator oddaje potężną  bombę z 20 metra i strzela nam bramkę kontaktową .Typowa bramka do szatki która troszkę rozłościła naszego Trenera który miał duże pretensje że żaden z zawodników nie doskoczył do zawodnika tylko patrzyli co on zrobi .Podsumowując tą część to śmiało można napisać że nasz zespół prezentował się znacznie lepiej a zmarnowane sytuacje wołały momentami o pomstę do nieba .

W przerwie tradycyjnie nasi zawodnicy otrzymali dodatkowy impuls energii na drugą połowę . Nasz trener zmienił , skorygował troszeczkę ustawienie i nasz zespół wyszedł z nastawieniem gry typowej kontry . Zresztą przy takim wyniku nie można było się dziwić że tak właśnie będzie . Amator się odkrył a my przeprowadzaliśmy kontrę jedną za drugą . Kontry były ładne i fajnie przemyślane .Zabrakło skuteczności i dokładności w ich wykonaniu . Amator naciskał ale ich ataki w większości zatrzymywały się w bardzo zagęszczonej strefie na 20-30 metrze .W 81 minucie Amator strzela swoją drugą bramkę i mamy wynik 3:2 . Trener dokonał kolejnych zmian i 90 minucie wykonujemy kolejną konterkę i Dawid Jeżewski strzela 4 bramkę dla naszego zespołu !!! . Wygrywamy 4:2 i cieszymy się z awansu !!!!!!.

Podsumowując całe spotkanie to należy pochwalić i bardzo wyróżnić oba zespoły . To spotkanie zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkim którzy byli obecni na meczu . Trzeba bardzo pochwalić obu bramkarzy bo ich interwencje jak i parady były naprawdę niesamowite !!! Pojedynki jakie toczyli między sobą Sebastian Żołnowski i Eryk Wróbel były naprawdę wisienką na torcie. Trzeba także zwrócić uwagę na to iż oba zespołu podeszły do siebie z dużym Szacunkiem i Respektem . Takie spotkania na poziomie B klasy są naprawdę dużą rzadkością .

Po ostatnim gwizdku sędziego na boisku zapanowała ogromna euforia . Był szampan , śpiewy i Podziękowania Zawodników dla Naszych Wiernych Kibiców . Dziękujemy jeszcze raz za Wasz Wspaniały doping !!!!!!!!!

Nasz zespół w ostatniej kolejce wyjazdowej udaje się do Starej Kiszewy gdzie w sobotę o godzinie 17.00 rozegra ostatnie spotkanie które dla naszego zespołu nie większego już znaczenia. Jeżeli dobrze kojarzymy to Trener w ostatnim spotkaniu da pograć wszystkim zawodnikom którzy nie mieli okazji wychodzić w pierwszej jednastce . W tym spotkaniu Trener da także już odpocząć nie którym zawodnikom z głownego szkieletu naszego zespołu .

Zapraszamy na spotkanie wyjazdowe do Kiszewy .